15.6 C
Ikaria
Σάββατο, 11 Μαΐου, 2024

Βίντεο ποδόσφαιρο: Ίκαρος – Καρλόβασι 1 – 1 για το τοπικό πρωτάθλημα

Τα καλύτερα στιγμιότυπα της ισόπαλης συνάντησης Ικάρου – Καρλόβασι με σκορ 1 – 1 που πραγματοποιήθηκε υπό δυσμενείς καιρικές συνθήκες σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Κηρύκου “Βασίλης Λαρδάς”

Με ένα εκπληκτικό τέρμα του Ανδρέα Μπρατσή στο τέλος του παιχνιδιού η ομάδα τής Ικαρίας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο σημερινό εντός έδρας ματς ενώ ελέγχεται φάση στην οποία οι γηπεδούχοι ζήτησαν τον καταλογισμό πέναλτι το οποίο δεν τους δόθηκε. Το γκολ της σαμιακής ομάδας πέτυχε ο Θανάσης Γκόνος στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου ενώ τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων προκάλεσε ο καταλογισμός οφσάιντ σε φάση του δευτέρου ημιχρόνου που στην εξέλιξή της σημειώθηκε τέρμα το οποίο δεν μέτρησε.

Φωτογραφίες της συνάντησης

Με σκορ 1-1 έληξε η σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα στις ομάδες του Ικάρου και του Καρλοβάσου. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε υπό άσχημες καιρικές συνθηκες (κρύο και βροχή) στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Κηρύκου “Βασίλης Λαρδάς”. Το Καρλόβασι άνοιξε το σκορ με γκολ του Θανάση Γκόνου μετά από στημένη φάση που βρήκε απροετοίμαστη την αμυντική γραμμή της καριώτικης ομάδας. Τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων προξένησε απόφαση των διαιτητών να ακυρώσουν γκολ το οποίο ελέγχεται αν υπήρχε περίπτωση οφσάιντ. Ο Ίκαρος κατάφερε και ισοφάρισε μετά από συνεχή πίεση σε όλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου με γκολ του Ανδρέα Μπρατσή λίγα λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού. Σύντομα θα δημοσιεύσουμε βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα.

Ρεπορτάζ της Συμέλας Χριστοφορίδου για το Ράδιο Ικαρία 87,6 FM.
Φωτογραφίες: Γιώργος Σούρτης.