15.6 C
Ikaria
Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024

Γ΄ Εθνική Γυναικών: Μεσαριά – Πανσαμιακός στο γήπεδο Ευδήλου

Α.Ο. Μεσαριάς – Νέος Πανσαμιακός | Γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Γ΄ Εθνικής, 7ος Όμιλος (2η Περιφέρεια) – 5η Αγωνιστική | Σάββατο 11 Ιανουαρίου στις 12:00 | Δημοτικό γήπεδο Ευδήλου.

UPDATE #1: Σύντομο βίντεο & βασικά στοιχεία του παιχνιδιού

Με το εκπληκτικό αυτό γκολ της Ευπραξίας Γαλαθρής στο 84΄ λεπτό η ομάδα του Νέου Πανσαμιακού επισφράγησε τη νίκη της με σκορ 1 – 4 επί του Αθλητικού Ομίλου Μεσαριάς στο παιχνίδι για την 5η Αγωνιστική του Γυναικείου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Γ΄ Εθνικής, 7ος Όμιλος (2η Περιφέρεια).Τα υπόλοιπα τέρματα για την φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχαν η Δήμητρα Βουρλιώτη με πλασέ στο 35′ λεπτό, η Σοφία Παρμαξή με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 67′ λεπτό και η Στέλλα Ξενάκη με λόμπα στην αντίπαλη εστία στο 74′ λεπτό. Στο 78′ λεπτό ακυρώθηκε γκολ της Ξενάκη του Πανσαμιακού. Το γκολ της καριώτικης ομάδας πέτυχε με κεφαλιά η Δέσποινα Σταυρινάδη μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 18′ λεπτό.